613 Špacír

25. říjen 2013 | 07.20 |

613 Špacír

Vycházím sbaráku a držím dveře sousetce, která se právě vrací znakupováku. Říkám:

"Pojďte ale rychle, nemáme tolik času. Doba se stále zrychluje a nemůžeme ji přece celou prostát u dveří.

Musíte být na Mě hodnej. To víte, Já uš jsem stará bába.

Apak naopak."

– řekl jsem, ale vduchovi jsemsi pomyslel, že ušje fakstará a hodnej si přece můžu vybírat, na Kterou budu.

Kousek votbaráku uklízí druhá sousetka posekanou trávu a schrabaný bordel. Říká Mi:

"Jé dobrej den, mladej pane, pomůžete Mi?

Madam, kdybych měl na Sobě navlečený smokink, tak hnet, ale ftomdle? Nezlopte se (a vduchovi – ani Mě nezlopte!), spěchám do velkoměsta."

Nikam jsem nespěchal, ale uš podle jednotlivých oslovení, můžeš poznat, že se nejednalo o mladou a tedy heskou paní, Které bych mile rát pomohl, ikdybych se musel jít mazat převlíknout. O ženě ale nemůžu přece napsat a ušvůbec přečíst, že je stará a ještě ktomu bába. Co ale mohu napsat, je to, že Já jsem mladší. Ftomto případě to je naprosto evidentní ai vidět otpohledu. Byť třeba pouze spřihmouřenýma okami.

Šel jsem tedy dál a potkal Mirka, nadšeného fanouška fotbalistů Sparty Praha a ptám se Ho:

"Koukals fčéra na Teplice fBrně?

Jo, jo.

Mirku, to ale vůbec nevadí, že jsme prohráli, nic si 100ho nedělej hlavně abychom vyhráli fPra..."

(A ftom jsem si uvědomil, že fandí Spartě ikdyš hrají proti Teplicím a tedy proti Nám, rozenejm tady vocať). Záchranný člun jsem u Sebe neměl ani jeden, ale nemusil jsem ho vymejšlet, protože Mi hnet řekl:

"To bys nevyšel zhospody živej!"

Von teda myslel spabu, ale neumí ingliš ani těch pět slof, který umím Já. To by Mi ale vůbec nevadilo. Nikdo přece neovládá spoustu jednotlivých záležitostí, kterými Já mrskám bravurně. Spíš Mě zajímá, jak si Mirek představoval můj otchot. Opčas si totiš pomocí Mé vysoké inteligence, vydedukuji, že jsem byl fčéra večer fpabu. No takné, přiznám se Ti, poznám to podle toho, že ráno cítím příchuť doutníčků fpuse. A doma si nezapálím nikdy, fakjen fpabu u pifka nebo při něm. A pak teprf dedukuji, že jsem tam být musel a přemýšlím, jestli tomu tak skutečně bylo. Velice důležitou pomůckou, která Mi ftom tedy pomáhá jei fčerejší televizní a zároveň sportovní program. Nejlépe mám rát nebo nejraději seMi líbí jít chodit koukat na ligový fotbal teplický. Ale jdu se jít chodit podívat klidně i na Spartu. Nebo na Plzeň, Liberec, Boleslaf aabych je nemusel fšechny vypisovat a jmenovat, tak i na zbytek tabulky se rát opčas mrknu.

V Legendě mají totiš věčí telku, nešje celý Můj byt a lepšejší řezané, které Já nemám doma vlastně vůbec.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře