615 Yenda Sladký Ofcima

26. říjen 2013 | 10.07 |

615 Yenda Sladký Ofcima

YendaSladký, zvaný Ofcima se nedávno přistěhoval zDomažlic do Teplic. A fčéra konečně dorazil do Legendy i se Svojí družinou: Hankou, Dášou a Jozefem.

Kdysi byl vůdcem chodského pofstání a idnes symbolizuje odpor českého lidu proti německému. Hlavně tím, že chová Ofce, zvané Dorpírky. Vedle Nich, ale né úplně přesně vedle, chová také Svoje děti, zvané jménama. Ato těma, která Jim dal společně seSvou ženou, Stáňou. Mají Jich skoro stejně jako i Dorpírek, protože Yenda byl, je a bude fšdycky soutěživý typ a málokdy rát prohraje. Ne, to jsem napsal špatně. Fšdycky je hodně nas... tartovaný knovému výkonu, takže Němci se maj nebo spíš nemaj naco těšit. VYendovo případě se totiš dá směle napsat, že aš bude mít víc dětí neš ofcí, nebo naopak, tak Jim připraví takové divadlo, jaké ještě nikdy neviděli.

Hanka Mi vjednu chvíli řekla, že pojem filipika byl převzat z díla Nějakého vynikajícího řeckého mluvitele řečí, a že Můj Klas, který si právě přečetla, Jí tohoto fanfulína připoměl. Náš hovor jistě nějak zajímavě pokračoval, ale ušsi nepamatuji jak, takabys o nicmoc nepřišla, takTi třeba napíši, že Lucie I Morgana Mi sdělily:

"Častokrát nepoužíváme některá buddhistická, zenová nebo jiná moudra v každodenní praxi jen proto, že nám přijdou příliš vzdálená nebo neaplikovatelná v našem západním moderním životě.
Chyba je ovšem mnohokrát jen v tom, že si tato moudra nedokážeme přeložit do současné řeči, která je nám bližší. Tak například nelpění na věcech, odpoutání se od nich a schopnost nebrat si věci osobně, odpovídá do značné míry dnešnímu MÍT VĚCI U PRDELE. Měj světské věci u prdele a tvůj život bude lehčí a šťastnější." – toliko Jejich sdělení.

Jistě myslely věci, válející se někde na zemi. Takové ty fšední věci, které se tam válejí každý den, protože tam fakpatřej a Já i Ty je tam ušdávno máme atak se tím přibližně stejně dlouhou dobu uštaké nezabýváme. Napsal jsem to jen pro tamTy z Vás, Kdoš je tam ještě nemáte, abyste je tam také rychle šoupli. A ašto také uděláte, můžete se věnovat něčemu, dalece, široce, hluboce ivysoce důležitějšímu.

Třeba tomu, abyVás vlese nespolkl Hýkal.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře