64 Rozhovor se Samuelem

2. květen 2013 | 16.35 |

64        Rozhovor se Samuelem

Čirou náhodou jsme se potkali ve Stodole a ještě průzračnější náhodičkou jsme si dali pivko. Byla sobota 26.1. 2013, a tak bylo mnohem hořčí, než kdykoli předtím. Alespoň pro nás – voliče knížete Karla. Zemanovci již popíjeli slivovici a jiný tvrdý alkohol, po vzoru svého milovaného prezidenta.

"Takže přátelé, pojďme na to!"

ozvalo se sálem a přítomní členové Strany práv občanů Zemanovci poslušně brali do rukou skleničky. Pak už vzduchem létaly špunty. Když třeba jeden ze straníků chtěl doložit Zemanovu přímost, uvedl:

"Ukázal to na poslední televizní debatě: Paní olympioničku a pana režiséra, kteří dávali přiblblé otázky, pěkně inteligentně utřel."

"Každý demokratický národ má prezidenta, jakého si zaslouží. Jen my zase né." Řekl mi Samuel.

Odpověděl jsem mu otázkou:

"Myslíš, že jsme demokratický národ?"

Po zbytek večera měl o čem přemýšlet, a tak jsem si odsedl ke svému stolku a očekával Pepína. Také jsem o své větě přemýšlel. Přemýšlel jsem ale i o všech národech, jež by si Zemana zasloužily a dal jsem Samuelovi v duchovi za pravdu. A život jde dál.

V jednom pořadu v tývý zazněla věta:

"Prezidentem se stane třetí VELIKÁN ze Sametové revoluce. Po dvou Václavech, první Miloš."

Škoda, že nejde o Milouše (pro ty mladší z Vás: Milouše Jakeše), pomyslil jsem si. Ten by se, jak doufám, znemožnil ještě dříve, než by kdokoli zakopl. Ale BOHUŽEL jde o Miloše, který přeci jen v hlavě mozek má. Napsal jsem BOHUŽEL, protože si myslím, že v jeho případě je pro nás horší, že mozek má. Dokáže napáchat promyšlenější a tím pádem větší škodu.

Přišel Samuel. Ještě než mu Veverka přinesla žejdlík, řekl mi:

"A máme se na co těšit."

Odpověděl jsem mu vypůjčenou větou od Samuela, že každý demokratický národ má prezidenta, jakého si zaslouží, jen my zase né.

"Asi si ho zasloužíme."

"I my dva?"

Samuel se mírně usmál a zapálil si.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře