667 Vernisáš

30. leden 2014 | 11.24 |

667 Vernisáš

Jak ten čas letí. Fčéra sembyl na vernisáži výstavy Bylo – nebylo, kterou uspořádaly její autorky:

Lenka Prunerová a Monika Hlinka.

Ne, dnes jsem na vernisáži Je – není. Vlastně, úplně správně teprf zítra půjdu na vernisáš Bude - nebude. Musím napsat ještě jednou - Jak ten čas letí.

Na vernisáži byla vystavena fantastická ňadra averšovaná písmenka. Ještěže autorky vernisáže skoncipovaly jednotlivé fotografie sveršovanými písmenky tak, že kašdá báseň byla umístěna najedno ňadro. Mohl jsem klidně působit tak, žesijen velice pozorně čtu, přemítám natobsahem veršů akozy Mě vůbec nezajímaj. Je sice oMě známo, že jsem horňák, ale vysoce intelektuální. Výstavou jsem proto neustále kroužil sematam atamasem, popíjel víno, hubal připravené, lahodné hubky dohuby apřitom sefpíjel do ňader.

Vjednu chvíli Mi Lenka řekla:

"Viděls Mě?"

Aprotože semsiJí nikde nefšiml, nechal jsem se zavést kdotyčné fotografii. KdyšMi ji ukázala a vysvětlila, že pot zmuchlaným igelitem je zmuchlaná iOna, byl jsem rát, že jsem konečně pochopil, coje objektem, respektive Kdo a ještě respektivnějš Kteráje. Předtím sem kolem fotografie prošel mnohokrát, ale fšdycky sem viděl lanýš. Podivil semse, proč je na této výstavě ihouba aproč zrovna lanýš? Šelsem fšdycky raději odněj rychle pryč kdalšímu ňadru. Kdyšsem vypil iposlední sklenku vína, snědl hubku anenašel Knihu náfštěf, vyhledalsem obě autorky ařekl Jim:

"Milé holky, přestože obě velice dobře víte, žesem vás vNaší Volné výtvarné aliterárně - estetické společnosti, Teplický Šlauch 2000, fšdycky považoval za úplné autsajtdryně, tak dnes sem oprafdu nadšen!"

Později semse sNima rozloučil ajel dom. Asisem byl lechce namazaný, protožesem kousek otbydliště sámsebou sesebou máznul naledu. Nohy letěly knebi ahlava kzemi. Kdyš semse zvedl, zjistilsem, ženevidím takúplně ostře. Pohmatem semse ujistil, žebrýle opustily Můj nos, uši atímpádem icelý obličej. Fšiml semsiale, že svítí pouliční lampy. Pootstoupilsem kousek dál ot inkriminovaného místa pádu adoufal, že uvidím odlesk. Hurááá, povedlose.

Jásám proto, že brýle Mě stály třeba Egyptský majlant, cošje poušť, tři pyramidy ajedna socha.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře