690 Štyři lvi

26. únor 2014 | 10.36 |

690 Štyři lvi

Fčéra Mě Jarda pozval na domácí kino, vekterém dával komedii Štyři lvi. Protože Ti chci oněm něco napsat, taksem siho přet chvílí stáhnul.

Ve filmu se pár muslimů, žijících fBritánii, dle názvu filmu tuším, žeasi štyři, chce stát sebevražednými atentátníky. Jeden se navíc snaží vycvičit vrány tak, aby také mohly být použity jako atentátníci. Hnet Ta první Mu vybuchne, aniš by vzlítla.

Zatímco dva zNich odletí do teroristického výcvikového tábora fPákistánu, Bary získá pátého člena Hasana. Ten si ale není svým novým posláním takúplně jistý. Při letu nepřátelského letadla fPákistánu chytne Omar pancrfaust obráceně aomylem vystřelí raketu dovlastních řat, zabije tak několik dalších džihádistů, kdyš zničí jejich tábor.

Zato jsou odesláni spět. Začnou si pořizovat materiál k výrobě improvizovaných výbušnin, ale hádají se otom, cobude jejich cílem. Bary navrhuje, aby zaútočili namešitu, cošmá radikalizovat umírněné muslimy, ale Omar simyslí, žejeto špatný nápat. Poté, co Hasan ohrozí jejich utajení, kdyš dojejich úkrytu přivede sousetku, musí tým přesunout svůj materiál jinam. Fajsal se omylem odpálí, kdyš zmateně pobíhá a zakopne na poli. Tím vyvolá hátku mezi zbylými muži. Na čas se rozdělí. Nakonec se ale dají znovu dohromady a Omar rozhodne, že zaútočí na Londýnský maraton.

Aby zamaskovali výbušniny, oblečouse do různých kostýmů. Omar za medovou cereálii, Waj za muže jedoucího na pštrosu, Bary za želvího nindžu a Hasan za klauna obráceného vzhůru nohama. Připraví se na odpálení. Waj začne mít pochyby o jejich úmyslu, ale Omar ho přesvěčí, aby pokračoval. Hasan ztratí nervy a pokusí se vzdát policii, ale Bary odpálí jeho bombu pomocí mobilního telefonu, čímž ho zabije. Úřady se pak zaměří na zbylé tři útočníky. Muži se rozdělí. Pohátce s Barym si Omar uvědomí, že svého přítele Waje přinutil kněčemu, co veskutečnosti nechce udělat a roshodne seHo zastavit. Telefonem se Wajovi dovolá, ale vyruší ho Bary asní jeho SIMkartu a začne sejí dusit. Náhodný kolemjdoucí seHo snaží zachránit, ale jak ho chytne zezadu, tak odpálí Baryho bombu.

Waj je obklíčen policií a rozhodne se vzítsi rukojmí fopchodu skebaby. Omar si půjčí telefon asnažíse znovu přesvědčit Waje, aby se vzdal. Jejich hovor jeale přerušen policií, která zastřelí místo Waje, Jeho rukojmího, protože ho považuje za útočníka. Waj potom odpálí svou bombu. Rozrušený Omar pak vejde do blízké lékárny a odpálí tam poslední bombu. Později vyjde najevo, že byl zatčen Omarův bratr aje držen vzajetí policií, protožeje považován za teroristu, přestožeje nevinný a mírumilovný. Policie se zbavila odpovědnosti za zastřelení nevinného během maratonu. Dále setaké dovíme, že Omar aWaj při svém pobytu v Pákistánu omylem zabili obráceným pancrfaustem samotného Usámu bin Ládina.

Fšdy, kdyšse neboje odpálen muslim na otevřeném prostanství, ozve se hlasité pfff a to je ten nejhesčí zvuk scelého filmu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 5 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře