691 Řízek

26. únor 2014 | 10.37 |

691 Řízek

Výhodou Těch nejlepších spisatelů je, že nemusí psát kašdý den, jako ostatní, námezdní pisálci. Přecijen, mášli 1 000,- Ojró za řádek, nežiješ fbídě a můžeš čekat jen naty nejlepší nápady. Ty Tě sice možná někdy ani napadnou. Kdyš seTiale přesto chce ftu chvíli psát, samozřejmě můžeš. Přeci jen Ojra sou prachy...A jakmile sis navíc uvědomil, že mᚠsvětu co říct, ikdyš sejedná o úplnou blbinu, takušji sdělit musíš. Hele, pokut seš fakdobrej, takse nikdy nejedná oblbinu, tak piš furt a nemel. Vím, namítneš Mi, že napříklat Jirásek musel furt psát, protože měl moc ingoustu, ale Toho sem netahej. Akdoví, jakto stím Jeho ingoustem bylo. Cimrman napříklat tvrdí, že se jednalo o ingoust erární atudíš kradený. A Cimrmanologové ktomu dodávají, žeto bylo nějakého ingoustu! Toje fšechno prafda ané žádné Moje fabulace. Tak vidíš.

Právě semsi fspomněl, žekdyš sem studoval fPraze na ČNUT, tedy na Českém Níském Učení Technickém, taksme jednou fpátek, po dopoledních přednáškách jeli metrem na Jížní město, kde sme byli ubytováni na kolejích. Naše stanice na červené trase Cé se menovala Budovatelů. Asise počítalo stím, že jednou, aš vystudujeme, budeme něco budovat. Šli sme tenkrát do menzy na obět a ten den byl řízek skaší. Ve frontě říkám Šovišovi:

"Že mi dᚠřízek?

To víš a budu se naTebe koukat."

Kdyšsišel přidat šávu nebo čaj, taksmeMu sklukama řízek sežraly.

Měl sem odNěkoho, Kdo jeluš večtvrtek dom, další stravenku, kterou semhnet Šovišovi položil vedle talíře na viditelné místo, aby Mě nezabil.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 ˇ 2 ˇ 3 ˇ 4 ˇ 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře