708 Píp

16. březen 2014 | 09.49 |

708 Píp

Řekl sem kámošovi, že napíšu Klasu o výběrovém řízení na skladníka do firmy Tojota. Vyprávěl Mi totiš o něm Můj jiný kámoš, který seho zúčastnil. Těm méně chápavým sděluji, že Klasa bude ftipná ažesetedy mohou smát i fprůběhu běhu.

Na základě hledánísi práce, poslal svůj životopis do firmy Tojota, která sídlí vModlanech. Po měsíci Mu zavolali, aby se dostavil k výběrovému řízení. Posadili uchazeče do místnosti a začali Jim vyprávět úplnýhovadiny, ftom smyslu jako cofše firma vybudovala, buduje a fbudoucnu ještě hodlá vybudovat. To uchazeče strašně zajímalo abylo Jim úplně jedno, co ta práce obnáší a zakolik. Později se dozvěděli, žekdyš uspějí tak budou dostávat 11 000,- čistého měsíčně ažeJe nyní vezmou rovnou doprovozu. Fprovozu bylo fšechno na pípnutí. Strašný, kámoš byl prý úplně fšoku. Řekli Jim, že si mohou 2x za šichtu na 5 minut otpípnout pití, WéCé je na pípnutí, jídlo také na pípnutí. Mají také pípák, který fpřípadě, že deset minut aninepípneš, oznámí, že musíš napsat výkas práce, proč neexistuješ. Na WC Ti pípnutí oznámí, kdyš čůráš moc dlouho amáš tedyuš přestat. Zrovnatak prkýnko má vsobě čidlo, které Ti otpípne konec ažemáš tedy spláchnout. Máš uSebe jakousi navigaci, která eviduje, kde přesně se pohybuješ. Pracovníci fprovozu se spolu vůbec nebavili. Průvodce Jim také řekl:

"My tady trpíme starého člověka. Vonje ušúplně pomalej aMy Hotady stále trpíme. Taková je firma Tojota! Ale voprafdu líný ušsme vyštvali."

Pak Jim ukázal velkou tabuli, kde mohli vidět:

Pepík je nadovolený. Franta marodí. Jindra zrovna sedí a pije pití. Ten je na záchodě, Ten zrovna na tom úseku a Tamten na tamtom vyklízí bordel.

Řekl si fduchu, taktoje fprdeli. Von Jim vyprávěl samí úplně nehorázný věci. Nejhorší bylo, že siHo pozvali jako prvního, protože Jim na začátku řekl, že musím brzy odejít. Byl úplně rozhozenej a věděl, žetu práci vůbec nechce. Jeden vzal doruky Jeho životopis a řekl, že siho vymyslel. Odpověděl Mu, jak Ho může nařknout, že siho vymyslel, kdyš věděl, že siho nevymyslel. Nevěřil Mu také, žemá papíry na ještěrku. Fpřesvětčení, že práci nechce, řekl, že sještěrkou jezdil málo aže navíc furt marodí. Žemá fak nepříjemnou nemoc.

 Byli zNěho nejspíš fšoku atak Mu řekli:

"Řekněte Nám, proč zrovna Vás si máme vybrat. Prodejtese! Dokašte to, prodejetese."

Odpověděl:

"Nó, sem člověk. Ráno fstanu, to je důležitý a žiju.

A co ty peníze? Líběj seVám?

Abych Vám řekl prafdu, jeto katastrofa. Za 11 000,- ovládat několik ještěrek a naučit se celý systém, šílený. A veskladu je fšdycky manko..."

Byl rát, kdyšMu zavolali, žeHo neberou. Aby měl nervy, že kaká dlouho, takzato Mu 11 tisíc oprafdu nestojí.

Dále Mi řekl:

"Na tabuli byl i domeček, ve kterém byli umístěni Ti, co zrovna nejsou fpráci a jsou tedy doma. Byla tam i oblast dovolená, kde ses mohl dovědět, žeTenje narybách, Tamten třeba veŠpanělsku. Aby fšichni věděli, kdeje Jejich spolupracovník.

Řekl semMu, žede voto, kdyby jeden čůral moc dlouho, aby mohli povolat Toho ze Španělska, aby práce nestála. Netrefil semto úplně přesně. Upřesnil mi tedy, že se nejedná o čůrání, ale opřípat dlouhého kakání ažeby volali Toho, ješje zrovna u babičky, která bydlí blísko firmy."

Na tabuli se uvádělo, který pracovník je zrovna nejlepší akterý neni. Samozřejmě nechyběl aniúdaj o úplně nejhorších pracovnících. Ten poslední musí fšdycky napsat výkas, proč je nejhorší.

Nazávěr Mu řekli:

"Kdyš budete perfektní a fšechno zvládnete, tak Vám po roce možná pět stovek přidáme!"

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře