73 Ten, který nesmrdí

2. květen 2013 | 16.44 |

73        Ten, který nesmrdí

Ten, který nesmrdí, mi v týdnu zavolal a zeptal se, zda jdeme včera se Samuelem do Stodoly. Bystře chápeš, že písmenka píši dneska, což si právě ověřuješ na fejsu, když nyní povídku čteš a já Ti jí před pár hodinami, až ji dopíši, pošlu.

Také se mne zeptal, zda nám nebude vadit, když přivede svého známého. Věděl jsem, že Samuelovi to vadit nebude, tak jsem mu rovnou řekl, že NE. Až teprve po položení mobilu do vidlice, jsem si uvědomil, že jsem se vůbec nezeptal sebe, tak jsem to napravil. Také má odpověď zněla NE. Chodíme se Samuelem už pár desetiletí na pivko a nikdy nám zatím žádný známý, žádného našeho, ať už mého nebo jeho, anebo někoho úplně jiného, nevadil. A tak jsem ušetřil za další případný hovor.

Čirou náhodou, jak už víš, jsem na zamluvené místo první dorazil já, pátý přišel Samuel, třetí a čtvrtý Jordy s jeho známým, který se jmenuje Prostor. Pár piv jsme povídali o všelijakých zajímavých záležitostech. Vždy si se Samuelem povídáme o velice zajímavých záležitostech, protože na nějaké pitominky nemáme čas. Alespoň do určitého počtu piv...

Jordy mi v jednu chvíli řekl, že má pro mě námět na povídku:

"Napiš o mně. Já jsem člověk, který nemusí používat žádné deodoranty, protože nikdy nesmrdím."

Protože vím, že pravidelně zvedá a pokládá činky, tak jsem se ho zeptal, zda se nepotí, když zvedá. Odpověděl, že se ani nikdy nepotí. Pak nám Prostor velice poutavě povídal o své kobylce, létání ponorek na dálkové ovládání. Velice se mi jeho povídání líbilo. Až do chvíle, kdy řekl v závěru věty:

" ... před rokem 1989 bylo všechno lepší."

A protože svá slova myslel vážně, tak jsem ho přestal vnímat a byl jsem rád, že Samuel s ním hovor brzy ukončil a on s Jordym odešli do věčných lovišť, ze kterých se vrátí už pouze Jordy.

A ještě jedno heslo na závěr pro nás ostatní:

Nejlíp se prdí v obchoďáku u regálu s rozbalenýma tvarůžkama.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře