81 Nejslavnější zápas všech dob

2. květen 2013 | 16.50 |

81        Nejslavnější zápas všech dob

Fotbalový oddíl TJ Jiskra Košťany slavil tisíc let od založení klubu. Činovníci pozvali k přátelskému zápasu blízké prvoligové Teplice. Vyloupla se nádherná neděle a na tu košťanskou slávu se šli juknout mraky lidiček. Byli zde taťkové i tatíci a mamky i mamíci. Současní aktivní hráči i hráči, kterým již nestačila poslední dírka na pásku, obepínajícího jejich vysportovaná břicha.

V předzápase se střetli mladší žáci Teplic s mladšími žáky Jiskry, za kterou jsem hrál i já. Běžela nějaká minuta utkání a já s ní, na bránu soupeře. Minuta mi nahrála, a když byla brána na dostřel, tak jsem vypálil a brankář lovil ze sítě. Běžela jiná minuta a já vstřelil druhého gólíka. Zbývá už jen dodat, že jsme žádného dalšího nezavěsili a Tepličáci nám jich naservírovali do naší síťky jedenáct. Utkání TJ Jiskra Košťany versus Sklo Union Teplice skončilo 2:11. I tak taťka rozdával autogramy.

Byl jsem ten den nejslavnější košťanský mladší žák všech dob.